Pomóżmy Tymkowi i jego mamie!

Tymuś urodził się 22 października 2021 roku. Miesiąc wcześniej w Wielkopolsce rozpoczęły się refundowane badania przesiewowe w kierunku SMA. – Tak bardzo cieszyliśmy się z synka, a jego starsza siostra Gabrysia z brata! Nasze szczęście jednak trwało tylko kilka dni. Potem zadzwonił telefon z tą straszną informacją… Wróciliśmy do szpitala na kolejne badania, które tylko potwierdziły diagnozę – nasz Tymuś ma SMA – relacjonuje pani Weronika. Choroba nie zdążyła jeszcze dać pierwszych poważnych objawów, jeszcze w szpitalu synek państwa Kamińskich dostał lek, który jest refundowany w Polsce. Babcia Tymka zasugerowała zbiórkę na najdroższy lek świata, który zatrzymuje SMA. – Dla naszego synka to ogromna szansa, że będzie żył jak każde zdrowe dziecko! O ile zdążymy podać go przed pierwszymi objawami… – mówi pani Weronika, która uwierzyła, że może udać im się zebrać ponad 9 mln zł dopiero po rozmowie z rodzicami dziewczynki, której się to udało.

– Chcę spróbować, muszę spróbować, zwłaszcza dlatego, że przede mną walka o życie… Jeśli bym nie zdążyła zrobić wszystkiego dla mojego synka, póki jest jeszcze czas, nigdy bym sobie tego nie wybaczyła. Dlatego dziś razem z mężem i całą rodziną bardzo prosimy o wsparcie! – apelują państwo Kamińscy, którzy zorganizowali zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl.

Rodzice obawiają się skutków ubocznych leku refundowanego, który podawany jest w narkozie, już do końca życia. Boją się także, że u Tymka pojawią się pierwsze objawy choroby. – Chcemy dla niego normalnego życia i funkcjonowania jak inne dzieci! Niestety, cena za to jest gigantyczna… Bardzo proszę, pomóżcie mi zdążyć uratować mojego synka. Ja nawet nie mogę wyobrazić sobie takich pieniędzy, a co dopiero je zebrać… Nie mogę jednak stracić nadziei. Tylko ona nas utrzymuje wciąż na powierzchni… – podkreśla Weronika, mama Tymusia, z całą rodziną.

Zbiórkę można wesprzeć, wchodząc na stronę: https://www.siepomaga.pl/tymek-kaminski