Powiedz Jezusowi "tak"

Czwartek, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (25 stycznia), rok II, Mk 16,15-18

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”.

 

"Kto uwierzy, będzie zbawiony" mówi Pan Jezus. Cała prawda o Nim i Jego wielkiej miłości do nas zapisana jest w Ewangelii, dlatego kiedyś posłał Pan Jezus swoich uczniów do głoszenia tej prawdy, a dziś posyła każdego z nas. Chce, abyśmy mówili całemu światu o Bożej miłości i miłosierdziu, o zbawieniu i życiu w wieczności blisko Boga. Niech każdy usłyszy tę Dobrą Nowinę, by mógł pójść za Jezusem.

Jeśli uwierzymy i przyjmiemy Boże Słowo do naszych serc i umysłów, to zaprosimy Pana Jezusa, a On napełni nas swoją mocą i uczyni nasze życie pełniejszym i szczęśliwszym. Staniemy się wtedy Jego przyjaciółmi, ale będziemy mogli również świadczyć o Nim, przez co pomożemy innym zbliżyć się do Boga. Pan Bóg jest nieskończoną miłością i dla wszystkich jest miejsce w Jego sercu. On tylko czeka, kiedy pozwolimy Mu nas uszczęśliwić.

Wystarczy uwierzyć Jezusowi, wystarczy powiedzieć Mu "tak".