Praca z miłości

Pracodawcy, freelancerzy, osoby prowadzące mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, a także samozatrudniający się przybędą w niedzielę 5 grudnia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Hasłem pielgrzymki organizowanej przez Duszpasterstwo TALENT są słowa: „Praca z miłości. Rozwój świata, rozwój człowieka”.

Pielgrzymka środowiska przedsiębiorców to czas modlitwy przed Jezusem Miłosiernym, kiedy to każdy może rozliczyć się niejako z mijającego roku, który dla wielu był bardzo trudny. O godz.10.30 w Bazylice Bożego Miłosierdzia Eucharystii będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Pielgrzymka przedsiębiorców to także dzień na spotkanie środowiska i wymianę doświadczeń. Dla wielu bardzo cenne będzie zapewne świadectwo warszawskiego restauratora Wojciecha Modesta Amaro. Ta część odbywać się już będzie w sali konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

– Podczas ogólnopolskiego spotkania środowiska katolickich przedsiębiorców tworzonego przez Duszpasterstwo TALENT spojrzymy na 2021 rok z perspektywy mijających wydarzeń: Roku Świętego Józefa, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, autora książki „Duch pracy ludzkiej”, oraz 40. rocznicy encykliki św. Jana Pawła II „Laborem exercens o pracy ludzkiej” – mówi ks. Przemysław Król, moderator duszpasterstwa Talent, które jest organizatorem pielgrzymki.

– Pracę przedsiębiorców chcemy odczytać w kluczu Bożego powołania. Dostrzegamy w niej dar dla świata oraz drogę rozwoju liderów biznesu oraz ich współpracowników. W programie pielgrzymki znajdują się inspirujące prelekcje i wystąpienia przedsiębiorców oraz możliwość spotkania oraz wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – dodaje.

W programie znajduje się kilka bardzo ciekawych wykładów, m.in. – ks. dr Jerzy Jastrzębski będzie mówił o tym, jak pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek, a dr hab. Aleksander Bańka będzie miał wystąpienie na temat „Synodalność – szansa czy zagrożenia dla Kościoła w Polsce. Głos katolickich przedsiębiorców”. „Jan Paweł II o pracy. 40. rocznica encykliki Laborem exercens” – to temat wykładu dr. hab. Michała Łuczewskiego.

Spotkanie ma charakter otwarty, ale ze względów organizacyjnych Duszpasterstwo TALENT prosi o rejestrację na stronie duszpasterstwotalent.pl. Tam także można znaleźć więcej informacji na temat pielgrzymki.

Małgorzata Pabis, Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach