Próba z miłości

Niedziela, 5 Niedziela Wielkanocna, rok C, J 13,31-33a.34-35

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko - jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

 

Czy potrafię kochać?

Czy Jezusowy nakaz miłości Boga i bliźniego prowadzi mnie przez życie?

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość”. Panie Boże, pozwól mi codziennie uczestniczyć w uczcie miłości, jaką jest Eucharystia. Pozwól mi, abym konkretnymi czynami potrafiła miłować bliźniego.

Proszę, przemieniaj moje serce. Tak trudno nie oczekiwać nic w zamian, choć wiem, że miłość, jaką darzę drugiego, weryfikuje moją miłość do Boga.

Panie Boże, bądź uwielbiony za łaskę wiary, nadziei i miłości otrzymane na chrzcie świętym. Obym Twoje dary świadomie odkrywała poprzez porzucenie pasywnej postawy. Obdarzaj mnie umiejętnością serdecznych wyborów wobec wszystkich bliźnich. Pragnę, Boże, kochać Ciebie i odpowiadać miłością za miłość.