– W życiu spotykamy się z różnego rodzaju ciemnościami – chorobami, grzechami i słabościami. Jeśli chcemy się z tym naprawdę rozprawić, to trzeba zapraszać Chrystusa, który rozświetli każdy mrok mojego życia – mówił w czasie homilii ks. Dariusz Lewczak SCJ, zwracając uwagę, że brud w najmniej dostępnym miejscu widoczny jest wówczas, jeśli skieruje się w tę stronę dobre światło. – Stawiając się w świetle Jezusa, staję po to, aby doświadczyć Jego mocy uzdrawiającej, przebaczającej; mocy miłości, która jest nieskończona – dodawał proboszcz ze Stadnik. 

Po Mszy św. został wystawiony Najświętszy Sakrament. Rozpoczęto modlitwę uwielbienia i głoszenie kerygmatu. Komentując fragment z Księgi Malachiasza, ks. Michał Olszewski SCJ zwrócił uwagę, że przyjście Pana poprzedza człowiek, który tę drogę przygotowuje. – Pan Bóg stworzył człowieka, by był posłańcem Jego dobrej nowiny; by szedł jak anioł, który przygotuje dla Niego miejsce; by utorował Bogu drogę do drugiego człowieka – mówił twórca Profeto. Wskazując z kolei na człowieka jako świątynię Boga, zaznaczył, że niezależnie jak ta świątynia jest urządzona, Bóg przychodzi do niej jak do siebie. – Kiedy przychodzi Pan, Jego miłość jest tak ogromna, że potrafi nas skruszyć, jak ogień przetapia złoto, i potrafi nas oczyścić ze wszystkiego tak, jak ług farbiarzy wybielał płótno – podkreślał ks. Olszewski, dodając, że ta rzeczywistość wydarza się w konfesjonale.

Ks. Adam Pastorczyk SCJ po odczytaniu Hymnu do miłości nazwał go najdoskonalszą z dróg, które św. Paweł chce nam pokazać. – Św. Paweł doświadczył miłości Boga i stał się miejscem objawienia tej miłości Kościołom, które założył – mówił wicerektor sercańskiego seminarium, zaznaczając, że opis miłości Apostoła Narodów ma zarówno kobiece, jak i męskie cechy. – Każdy człowiek powołany jest do tego, by kochał i stwarzał na nowo człowieka, który przed nim staje – mówił ks. Pastorczyk. Zaznaczył, że prawdziwa miłość to jest owoc relacji z Bogiem. – Prawdziwa miłość jest wtedy, kiedy nie skupisz uwagi na sobie, ale zamanifestujesz w sobie, staniesz się „miejscem teologicznym”, w którym ktoś spotka Boga – dodawał.

Na koniec fragment Ewangelii o wyrzuceniu Jezusa z Nazaretu komentował ponownie ks. Dariusz Lewczak SCJ. – Trudno jest przyjąć Słowo Boże, kiedy czuję, że Ono mnie tylko osądza. Jezus, który przychodzi, aby wypełnić proroctwa, nikogo nie osądza. Jezus przychodzi, aby Jego słuchacze doświadczyli miłości, roku łaski, uzdrowienia ze słabości – mówił proboszcz.

Całe nabożeństwo można odtworzyć w serwisie YouTube na kanale Profeto.

Kolejne spotkanie z cyklu Projekt ABBA odbędzie się w środę 2 marca.

Projekt ABBA to głoszenie kerygmatu połączone z modlitwą o uzdrowienie organizowane przez Profeto. Jest to kontynuacja ewangelizacyjnych spotkań z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”. Tradycja tych ewangelizacyjnych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie sięga Roku Wiary i rekolekcji „Credo” głoszonych w niewielkiej parafii Niskowa k. Nowego Sącza przez ks. Michała Olszewskiego SCJ.