Siostry z redakcji „Rycerzyka Niepokalanej” razem z wolontariuszami, którzy wyrazili chęć pomocy przy OSD na spotkaniach organizacyjnych planują co i jak ma wyglądać w danym roku, szukają ciekawych pomysłów a także innych osób gotowych zaangażować się w dzieło Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci.

Jednak OSD nie opiera się tylko na ludzkich planach i zabezpieczeniach. To Niepokalana nami kieruje i to Ona znajduje sobie ludzi, którzy będą w Jej imieniu pracować. Sami byśmy się nie znaleźli, to Ona – Maryja znalazła nas i postawiła w tym właśnie momencie i czasie.

Spotkanie zorganizowane w 100. rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej (rok 2017) rozpoczęło nową historię wpisując się w kalendarz Niepokalanowskiego klasztoru.

Kiedy rok temu tak wiele spotkań zostało odwołanych z powodu epidemii, to w Niepokalanowie ono się odbyło. Najmłodsi wraz z rodzinami ten dzień pod okiem Niepokalanej przeżyli spokojnie i bezpiecznie. Na IV OSD do Niepokalanowa przyjechało około 600 dzieci wraz z opiekunami. W czasie, kiedy nierzadko baliśmy się wyjść i spotkać z drugim człowiekiem, Niepokalana zaprosiła nas do Niepokalanowa na swoje imieniny.

V Spotkanie Dzieci również prowadzi Niepokalana. Potrzebuje naszych rąk i otwartych serc. Co mówią sami wolontariusze o OSD? Dlaczego tu są? Przeczytajcie sami!

Dawid: Jestem wolontariuszem od 5 lat na OSD i robię dzieciom balony. Typu kotki, pieski, ośmiornice. Bardzo lubię to robić radość dzieci jest bezcenna, a w szczególności, kiedy rodzice czekają kilkanaście minut na balona dla swojego dziecka. Dziękuję siostrom, że pozwoliły mi się zaangażować. Bardzo lubię to robić i czerpać radość. 

Artur: To naprawdę radość patrzeć na wielką i prostą wiarę dzieci i to jak w niej wzrastają.

Jeśli chcecie to możecie dołączyć do grona tych, którzy tworzą je razem z nami pod czułym okiem Niepokalanej. Dołączcie do zespołu Maryi –> LINK