Radość i pomoc

Czwartek, III Tydzień Adwentu, rok II, Łk 1,39-45

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

 

Spotkanie Maryi z Elżbietą ma charakter radosnego wydarzenia zbawczego, a więc jest nie tylko spontanicznym wyrazem życzliwości, którą Matka Syna Bożego okazuje krewnej. Do domu Zachariasza, który stracił mowę, zawstydzony własnym niedowiarstwem, Maryja wnosi niespodziewanie całą radość swojej wiary, otwartą na pomoc.

Zaproś Maryję do swego życia, do swojej rodziny, środowiska, w którym na co dzień żyjesz. Z pewnością Ona przyniesie Ci radość i pomoc.