REKOLEKCJE INTERNETOWE

Rekolekcje Adwentowe – Projekt RELACJE – br. Szymon Janowski OFMCap – Odcinek 4

REKOLEKCJE INTERNETOWE

Rekolekcje Adwentowe – Projekt RELACJE – br. Szymon Janowski OFMCap – Odcinek 4

Temat czwartego odcinka rekolekcji Projekt Relacje to Kain i Abel – historia, która pokazuje konsekwencje grzechu pierworodnego. Brat zabija brata z powodu zazdrości, odrzucenia, poczucia, że nie jest ważny w oczach Boga. To wszystko powoduje w nas śmierć i tę śmierć dajemy drugiemu.

Jesteśmy wtedy jak ludożercy, zjadamy się nawzajem, chcemy się siebie pozbyć, postawić na swoim.

„Człowiek po grzechu pierworodnym jest nastawiony bardzo wchłaniająco, na siebie, bo próbuje ocalić swoje życie, które utracił, które czuje, że mu ucieka. Ten kierunek jest do mnie, ja zjadam innych, ja staję się takim ludożercą. A Chrystus przychodzi w Eucharystii i mówi: Bierzcie i jedzcie. Bierzcie i pijcie – to jest moje ciało, to jest moja krew, to jest moje życie – dla Was, to jest moje człowieczeństwo, moje bóstwo – to ja jestem dla Was. To jest niesamowite! Faktycznie, dzięki takiej logice jestem w stanie odwrócić bieg tych rzeczy, wyjść z kręgu śmierci” – mówi brat Szymon.

Na kolejne odcinki zapraszamy w adwentowe poniedziałki i czwartki na portal profeto.pl, do Radia Profeto i do naszych mediów społecznościowych: www.instagram.com/profeto_pl oraz www.facebook.com/profetopl