Rekolekcje odbędą się w dniach 25–27 lutego 2021 r. o godz. 10.00 w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu.

Słowo o Eucharystii jako źródle życia do uczestniczek rekolekcji skieruje ks. Krzysztof Porosło, diecezjalny duszpasterz akademicki przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Pomysłodawca i współorganizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Autor bądź redaktor 15 książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym.
Na uczestniczki rekolekcji czekać będzie specjalnie przygotowana dla ich potrzeb przestrzeń w kościele: kącik zabaw dla dzieci, opieka nad dziećmi w trakcie spowiedzi, kącik do przewijania i karmienia.

Plan rekolekcji od czwartku do soboty:

  • 9.15 możliwość spowiedzi (organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi)
  • 10.00 śpiew przed Eucharystią,
  • 10.15 Eucharystia + konferencja ks. Krzysztofa Porosło.

W sobotę po konferencji organizatorzy zapraszają na "MAMY CZAS", czyli rozmowy mam przy herbacie w grupkach dyskusyjnych. – Zachęcamy w miarę możliwości o pozostawienia wtedy dzieci pod opieką tatusiów – zaznaczają organizatorzy i dodają, że w zależności od sytuacji epidemiologicznej i potencjalnych obostrzeń "MAMY CZAS" może się nie odbyć lub przyjąć inną formę.

Profeto objęło rekolekcje patronatem medialnym.

Macierzanka to grupa skupiająca mamy – przeważnie z małymi dziećmi. – Naszym celem jest wzajemne wsparcie i rozwój mam poprzez wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń, rozważania oraz modlitwę. Cotygodniowe spotkania mają bardzo różnorodny charakter. Zwykle są to rozmowy na wcześniej zaplanowany temat, czasem odbywają się warsztaty czy prelekcje wygłaszane przez zaproszonych gości. Podczas spotkań poruszamy tematy dotyczące kobiecości, macierzyństwa i duchowości matki i żony. Dużo miejsca poświęcamy sprawom związanym z wychowaniem i rozwojem dzieci. Poszukujemy „złotego środka” i odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chcemy, by nasze pociechy były radością naszą i innych – piszą mamy na swojej stronie www.macierzanka.org.pl.

Macierzanka ma charakter grupy otwartej. Do udziału w spotkaniach zaproszone są wszystkie mamy. Można przyjść z dzieckiem/dziećmi bądź solo. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o 10.00 w sali bibliotecznej przy kościele parafialnym św. Józefa w Krakowie-Podgórzu przy ul Zamoyskiego 2.