Do uczniów zaś rzekł: Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: Oto tam lub: Oto tu. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie.

 

I znowu Jezus rozmawia z faryzeuszami, i znowu udziela kolejnej zaskakującej odpowiedzi. Wbrew oczekiwaniom faryzeuszów, wielkich tego świata, Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie. Pojawi się bez fanfar, bez śpiewów... 

Pan Jezus mówi do faryzeuszów „Oto bowiem Królestwo Boże pośród was jest”. Chciałoby się powiedzieć: macie uszy, a tego nie słyszycie, macie oczy, a tego nie widzicie - gdy Pan mówi te słowa, Królestwo Boże już wzrastało. Ziarno już zostało zasiane.

Nie szukaj fajerwerków, wielkich widowisk i spektakularnych przeżyć. Królestwo Boże przyjdzie. Pozwólmy ziarnu wzrastać i przynosić owoc.

 

Zobacz >>Aktualności<< Radia Profeto - bieżące informacje o audycjach i transmisjach na naszej antenie.