Sam na sam

Piątek, XXXIII Tydzień Zwykły, rok II, Łk 19,45-48

Czy wiecie jaka książka została wydana na świecie w największej liczbie egzemplarzy, w różnych językach i nadal wszyscy ją kupują? To Biblia, na która też mówimy Pismo Święte. To są Słowa dane nam od Pana Boga, które opisują nam najważniejsze prawdy naszej wiary. W Ewangelii ukazane jest całe życie i nauka Pana Jezusa. Niektórym ludziom żyjącym w tamtych czasach było dane mieć możliwość słuchania Jego nauk. Wielu z nich słuchało słów Jezusa z zapartym tchem. Ale było też wielu, którzy mimo, że mogli Go słuchać, pozostało obojętnych.

Myślę, że każdy z nas ma choć jeden egzemplarz Biblii w domu. Może macie wersję dla dzieci, po którą możecie sami sięgnąć i czytać wraz z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Jeśli leży ona gdzieś zapomniana i zakurzona, dziś jest dobry czas, aby ją odnaleźć.

Pan Jezus namawia nas dziś do przebywania w świątyni lub sam na sam z Jego Słowem. Jeśli będziemy czytać Pismo Święte będziemy Go lepiej poznawać, Jego naukę, a dzięki temu łatwiej nam będzie nią żyć na co dzień. To co czytamy, słuchamy czy oglądamy ma wpływ na to jak postępujemy, myślimy czy mówimy. Lepiej „karmić” się czymś dobrym niż złym, czymś co zbliża nas do Pana Boga niż od Niego oddala. 

Pamiętajmy o tym każdego dnia czyniąc dziś postanowienie, aby codziennie czytać Pismo Święte i zaprzyjaźnić się z tą najważniejszą książką na świecie.