Ścieżki wiary

Środa, VI Tydzień Wielkanocny, rok I, J 16,12-15

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

 

Jezus poucza swoich uczniów, że wydarzenia, które nastąpią za kilka dni, będą bardzo trudne dla nich do udźwignięcia. Pomocą w tych chwilach będzie Duch Święty. Jednak wcześniej zostaną poddani próbie, bowiem Jezus zostanie aresztowany, a potem zabity.

Duch Prawdy wprowadzi uczniów w całą prawdę. Uczyni zrozumiałymi nadchodzące wydarzenia. Duch Święty sprawi także, że ludzie uwierzą w Jezusa Chrystusa jako jedynego i prawdziwego Boga. Uwielbią Go i będą Jego uczniami.

Duch Święty uzdalnia również nas, abyśmy byli świadkami Jezusa. Bez pomocy Ducha Świętego nie jesteśmy w stanie bezpiecznie kroczyć po ścieżkach wiary.