Sercańskie Czuwanie Młodzieży – Noc Światła "Sprawiedliwi jaśnieć będą"

„Sprawiedliwi jaśnieć będą” pod takim hasłem będziemy przeżywać nocne spotkanie młodzieży, które odbędzie się w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych w nocy z 22 na 23 kwietnia 2023 r.

Zmagając się na co dzień z niezrozumieniem, wyśmiewaniem, brakiem szacunku, jednostronną tolerancją, niedocenianiem, pobłażaniem dla nieuczciwości i z jeszcze wieloma innymi formami niesprawiedliwości… poszukujemy nadziei, że w końcu „sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego” (Mt 13,43).

Dlatego zapraszamy na NOC ŚWIATŁA – wiosenne spotkanie sercańskiej młodzieży z całej Polski. Wierzymy, że nasza sprawiedliwość, nasze dobre czyny nie biorą się z pustych rytuałów, ze ślepego posłuszeństwa ani z bezmyślnego naśladowania kogokolwiek, lecz wynikają z relacji z Osobą – Jezusem Chrystusem. To On nas usprawiedliwia przed Ojcem, bo bierze na siebie nasze grzechy. On nam całkowicie zaufał i czeka na nasze całkowite zaufanie Jemu.

NOC ŚWIATŁA rozpocznie się o godz. 18.30, a jej głównymi punktami będą: nabożeństwo Drogi Światła, adoracja, spowiedź i wspólna Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. Witold Januś SCJ.

Sercańskie Czuwanie Młodzieży „W Nim nasze życie” będzie transmitowane na antenie Radia Profeto.

Program wydarzenia

18.30 rozpoczęcie, przywitanie, przedstawienie gości i grup młodzieży
19.00 konferencja, świadectwo
20.00 Droga Światła
21.30 posiłek (sala gimnastyczna)
22.30 przygotowanie do spowiedzi, Adoracja, spowiedź
23.45 przygotowanie do Mszy Świętej
24.00 Msza święta
01.00 światło sprawiedliwych, zakończenie

Plakat