Słowa i czyny

Piątek, XXVI Tydzień Zwykły, rok I, Łk 10,13-16

Jezus powiedział: „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc we włosiennicy i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał”.

 

Dzisiejsza Ewangelia zwraca uwagę, że bardzo ważne są słowa oraz nasze zachowanie.

„Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi”.

Czy zastanawiam się czasami, jaki jest mój język, jakie są moje wypowiedzi w szkole, domu, wśród przyjaciół? Czy są one dobre i rozsiewają miłość? A może czasami ranią? Może nie świadczą o tym, że naszym Panem jest Jezus?

Dzisiaj pierwszy piątek miesiąca. Może warto zastanowić się w rachunku sumienia, czy moje słowa i zachowania świadczą o Jezusie, czy codziennie kieruję się przykazaniem miłości. I może warto podjąć postanowienie poprawy.

Jezus czeka na naszą przemianę, a Jego serce otwiera się dzisiaj szczególnie na tych, którzy zwracają się do Niego w sakramencie pojednania.