Słowa na czyny

Środa, III Tydzień Adwentu, rok II, Łk 7,18b-23

Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?». Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: «Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?». W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: «Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».

 

Kiedy wysłannicy Jana przychodzą do Jezusa z pytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”, nie otrzymują odpowiedzi, na jaką być może czekają. Pan Jezus nie odpowiada im: „Tak, to Ja”, ale mówi im o swoich czynach. Czynach, które są cudami. Takich rzeczy może dokonać tylko Bóg.

Spróbuj zamienić swoje słowa na czyny, na dobro, które będziesz dawał innym. Pokaż swoim bliskim, przyjaciołom, ludziom, których spotykasz na swojej drodze, że warto podejmować trud, który przybliża Cię do Boga. Zamień swoje złości, wątpliwości, pytania bez odpowiedzi na dobre uczynki: uśmiech, rozmowę, pomoc w potrzebie.