Ks. Paweł Mielecki (ur. 16 X 1978 r. – zm. 17 IV 2021 r.) 

ks. Paweł Mielecki

Urodził się w dniu wyboru Papieża Jana Pawła II. Wychował się w Kętach. Po ukończeniu seminarium pracował w Rzeszotarach, Nowym Targu i Krakowie. Pracował przy organizacji Światowych Dni Młodych w 2016 roku, będąc odpowiedzialnym za duchowe przygotowanie młodych do spotkania. Przez 10 lat był związany z ruchem małżeństw Equipes Notre-Dame. Był kapelanem policji. Znaliśmy Go niecałe 3 lata. Przyszedł do nowej, młodej parafii, w której jest do zrobienia wszystko. Od razu poszedł katechizować. Chciał poznawać młodych, być z nimi. Poznać ich myślenie i ich problemy. Szukał dla nas dobrych rozwiązań. Założył Grupę Biblijną. Na pierwsze spotkanie przyszło prawie 40 osób. Nie miał tyle krzeseł na parafii. Pisał też komentarze biblijne dla portalu ewangelizacyjnego Profeto. To on wymyślił w parafii Challenge Eucharystyczny – Moje 20 Minut dla Pana – Adorację – sztafetę. Był duszpasterzem wspólnoty kobiet Betania, opiekunem ministrantów. Przygotowywał dzieci do I Komunii Świętej, do bierzmowania. Wiele razy rozmawialiśmy o tym, jak powinna wyglądać parafia, jaka powinna być nasza wspólnota. Umiał wyjść poza schematy i ciągle szukał możliwości, jak dotrzeć do ludzi z Dobrą Nowiną i jak ich zaangażować. 

Dziękujemy Ci, księże Pawle, za różne emocje podczas Twoich homilii (żarty, ale i poważne pytania, zdania, które wybijały nas z naszej strefy dobrego samopoczucia); za pełne miłosierdzia prowadzenie nas w sakramencie pojednania; za to, że zawsze mówiłeś to, co myślisz. Nawet jak było to trudne. Za wszystkie spotkania przy kawie, na radach parafialnych, gdy wciąż szukałeś nowych dróg duszpasterskich. Dziękujemy Ci za to, że tak kochałeś Liturgię. Za Twoje zapatrzenie w Jezusa w czasie Eucharystii. Zawsze dbałeś, by była nasza – byśmy w niej czynnie uczestniczyli, zawsze się w nią angażowali. 

Pozostaniesz w naszej pamięci jako ten, który dał nam nadzieję na piękną i żywą wspólnotę parafialną. Wstawiaj się za nami. Wspieraj nas w naszej drodze. Dziękujemy za ten wspólny czas, jaki był nam dany w drodze do Boga. Wyprzedziłeś nas, więc… do zobaczenia w niebie, Księże Pawle. W Święto Miłosierdzia tego roku napisałeś: „(…) nieskończone jest Miłosierdzie Boga i przewyższa wszelkie ludzkie oczekiwania razem wzięte. Jezus dziś mówi: Pokój Wam! Nie bójmy się, Jemu oddajmy życie”.

Parafianie z Parafii Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w Krakowie.


Dziś pożegnają Go parafianie w Krakowie. Jutro w Jego rodzinnych Kętach odbędzie się pogrzeb.