Spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie – 18 maja 2022

Zapraszamy na kolejne spotkanie.

plakat„Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych”. (Jk 4,1)

Temat: Czy WOJNA może być SPRAWIEDLIWA?

18 maja 2022 r. odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie bp Robert Chrząszcz. Podzieli się z nami tematem: Czy WOJNA może być SPRAWIEDLIWA?

Bądźcie z nami 18 maja 2022 r. w kościele w Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: bp Robert Chrząszcz

Bp Robert Chrząszcz urodził się 7 października 1969 r. w Wadowicach, w rodzinie Zofii i Władysława. Jego rodzinną parafią jest Kalwaria Zebrzydowska, gdzie ukończył Niższe Seminarium Duchowne oo. Bernardynów.
W 1988 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. 14 maja 1994 r. w Katedrze na Wawelu przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego. Był wikariuszem najpierw w parafii Zesłania Ducha Świętego w Krakowie-Ruczaju, a od 1999 r. w parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych.

W 2005 r. ks. Robert Chrząszcz rozpoczął pracę misyjną w Brazylii. Posługiwał m.in. wśród ubogich mieszkańców faveli w parafii św. Łucji w Archidiecezji Rio de Janeiro, gdzie wybudował parafialny kościół. Organizowane przez Padre Roberto nabożeństwa drogi krzyżowej czy misteria Męki Pańskiej gromadziły po kilka tysięcy osób. Kapłańską posługą i zaangażowaniem zyskał szacunek tamtejszych mieszkańców, bez względu na wyznanie. Na brazylijskiej ziemi szerzył kult Matki Bożej Kalwaryjskiej, której zawdzięcza swoje kapłańskie powołanie. Od 2014 r. ks. Robert Chrząszcz był wikariuszem biskupim w Archidiecezji Rio de Janeiro oraz pełnił funkcję odpowiedzialnego za służbę liturgiczną.

11 listopada 2020 r. papież Franciszek powołał go na biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej. 6 lutego 2021 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach przyjął sakrę. Konsekratorem był abp Marek Jędraszewski.

Środa 18 maja 2022 r.

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie zakończone dzieleniem w małych grupach, Kraków – Podgórze, ul. Zamoyskiego 2

Stajemy w nowej (od wielu lat) sytuacji wojny u granic Polski. Jak poradzić sobie z cierpieniem i okrucieństwem wojny? Czy chrześcijanin może walczyć? Ma prawo się bronić? Może chronić domy, rodziny? Może zabijać agresora? Jakie są granice obrony koniecznej? Co z pojęciem wojny sprawiedliwej? Czego uczy nas Kościół? Posłuchajmy eksperta. Zapraszamy!


Pytania do małych grup

Spotkanie w małych grupach po nauczaniu:
1. Co mnie najbardziej poruszyło w nauczaniu o źródłach Wiary?
2. Jakie metody selekcji stosuję, wybierając osobę, której chcę słuchać?
3. Do czego szczególnie czuję się dziś wezwany?

Dla osób online link do dzielenia na ZOOM-ie (dostępny po nauczaniu, około 20:45):
https://zoom.us/j/95631312544?pwd=V2hNbmFLK3VPdjNWbnNJd0U0UmFWZz09
Meeting ID: 956 3131 2544
Passcode: MSJ


plakat


Ulotka – zaproszenie do wydrukowania

Osoby, które nie mogą być z nami na żywo, zapraszamy online.

Transmisja Online – w czasie trwania spotkania: środa 16 marca 2022 od około 19:20 do około 21.
Transmisja nie będzie obejmowała spotkania w małych grupach.

Link do transmisji internetowej: