Bitwa ta rozgrywa się na dwóch frontach: z biernością i egoizmem.

Bierność - to postawa wycofania - odziedziczona po Adamie - pierwszym z mężczyzn. Łatwo nam stanąć obok i przyglądać się, zaś trudniej zaryzykować stając w obronie tych, których Pan Bóg powierzył naszej trosce.

Egoizm to koncentracja na sobie. Gdy zapatrzymy się w lustro - możemy łatwo zgubić punkt dojścia. Łatwo zapomnieć o Miłości, która odbija w nas naturę Boga - wpisaną w akcie stworzenia.

Jak daję sobie radę na tych dwóch frontach? Jak radze sobie z sobą i swoimi skłonnościami?

Przyjdź, posłuchaj, przeżyj spotkanie ze Świadkiem!

bitwa_o_odpowiedzialnosc20 marca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. W marcu naszym gościem będzie Abp Marek Jędraszewski. Podejmie ważny temat: "Bitwa o Odpowiedzialność"

Bądźcie z nami 20 marca na żywo, lub na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: Abp Marek Jędraszewski
profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, arcybiskup metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski od 2014, przewodniczący Rady Naukowej KEP. członek Rady Stałej KEP, sekcji nauk filozoficznych, komisji wychowania katolickiego i wielu innych. Przewodniczący Komisji ds katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupów Europy.
 

Środa 20 marca 2019


18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Bitwa o Odpowiedzialność to bitwa rozgrywana w każdym z nas. Nie bitwa na emocje, gdyż Odpowiedzialność jest postawą dojrzałości. Decyzją porzucenia własnego egoizmu, zaś zwrócenia się ku drugiej osobie, jej potrzebom i dobru. W spotkaniu poprowadzi nas Abp Marek Jędraszewski. Zapraszamy!

 

Zapraszamy!

Ulotka - zaproszenie do wydrukowania.

Osoby, które nie mogą być z nami na żywo - Zapraszamy online.

Transmisja Online - w czasie trwania spotkania: 20 marca 2019 od około 19:20 do około 21.
Transmisja nie będzie obejmowała spotkania w małych grupach.