Spotkanie ze sztuką sakralną po raz 22. w Targach Kielce

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO od ponad 20 lat łączy sacrum ze światem biznesu.

Wystawa SACROEXPO, oprócz bogatej oferty produktów i wyjątkowych wydarzeń towarzyszących, okazji do inspiracji, wymiany doświadczeń i poznania aktualnych trendów, to również doskonała atmosfera. Wraz z targami rozwijają się relacje wystawców i zwiedzających, co w dużej mierze owocuje wartościowymi kontraktami biznesowymi.

Podczas Wystawy SACROEXPO prezentowane są produkty i usługi związane z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu. To także wydarzenia kulturalne: uroczystość przyznania Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, koncerty, wystawy i spotkania ze znanymi osobowościami świata kultury i sztuki.

Zakres branżowy Wystawy SACROEXPO jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. muzykę, sztukę, architekturę wnętrz i krajobrazu, nekropolie, budownictwo, instalacje alarmowe, ludwisarstwo, ewangelizację multimedialną oraz wszelką działalność religijną.

Wśród oferty Wystawców wrześniowych targów branży sakralnej będzie można zapoznać się m.in przedmiotami liturgicznymi, niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi oraz pełnym wachlarzem wydawnictw religijnych. Nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, architekturze i podczas rewitalizacji obiektów sakralnych, w tym systemów grzewczych, nagłośnieniowych czy zabezpieczających.

Co roku, podczas wystawy SACROEXPO prezentowana jest także bogata oferta biur pielgrzymkowych i turystycznych. Zwiedzający mogą zapoznać się z nowymi propozycjami wycieczkowymi.

Niezwykle ważnym punktem i zarazem tradycją Wystawy SACROEXPO jest uroczysta gala, podczas której wybitni artyści lub instytucje z wyjątkowym dorobkiem artystycznych przyczyniającym się do rozwoju kultury i sztuki, nagradzani są przez Papieską Radę ds. Kultury medalem Per Artem Ad Deum. Targi Kielce to jedyne miejsce na świecie, gdzie wręczane jest to wyjątkowe wyróżnienie. Od 2005 roku w kieleckim ośrodku doceniono już działalność artystyczną 29. laureatów, w tym gronie są m.in. Ennio Morricone, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki czy Wojciech Kilar.

Oprócz przedstawicieli firm związanych z branżą sakralną, Sacroexpo od lat pełni funkcje pomostu, na którym spotykają się księża, architekci, historycy sztuki, producenci wyposażenia świątyń, członkowie rad parafialnych, gospodarze obiektów sakralnych, przedstawiciele wydawnictw, serwisów informacyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń religijnych z czołowymi artystami i przedstawicielami szeroko pojętej sztuki i kultury wysokiej.

Od lat, kieleckim targom branży sakralnej towarzyszą merytoryczne konferencje i spotkania, szkolenia, warsztaty oraz wystawy. W programie każdej edycji Sacroexpo znajdziemy wydarzenia przeznaczone dla administratorów obiektów sakralnych i zakonnych, czy właścicieli i zarządzających sklepami z dewocjonaliami. Co roku, przygotowane są również pokazy, występy artystyczne i spotkania z ciekawymi osobistościami, poruszającymi najbardziej aktualne problemy współczesnego świata.

Profeto czeka na Was z kawą na stoisku G-22. Do zobaczenia!