Światło

Wtorek, XXV Tydzień Zwykły, rok II, Łk 8,19-21

Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».

 

Do Jezusa przychodzą Jego krewni. Chcą się z Nim spotkać, porozmawiać. Gdy uczniowie mówią o tym Jezusowi, Ten wypowiada dziwne słowa: "Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je".

Na pierwszy rzut oka te słowa wydają się być ostre, niemiłe. Jeżeli jednak przyjrzymy się im dokładnie, okaże się, że są one dla nas niezwykłą obietnicą, prawdziwie dobrą wiadomością. Oto każdy z nas – także ja i Ty, którzy to czytamy – może stać się rodziną Jezusa! Rodziną jedynego Boga.

Jak to osiągnąć? Jezus mówi o tym wprost: słuchaj Mojego słowa i wypełniaj je. Inaczej mówiąc, kieruj się w swoim życiu nauką Jezusa, a w szczególności przykazaniem miłości. Tylko tyle. Ale sami wiecie, że nie jest to proste.