Święcenia u sercanów

W sobotę 14 maja dwóch diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu, a trzech alumnów Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach – diakonatu. Uroczystość będzie transmitowana na antenie Radia Profeto.

W sobotę 14 maja 2022 r. o godz. 11:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, udzieli sakramentu święceń kapłańskich dwóm diakonom oraz święceń diakonatu trzem alumnom Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach.

Sercańskimi prezbiterami zostaną dk. Władysław Czujko SCJ z miasta Baranowicze na Białorusi i dk. Wojciech Olszewski SCJ z Laskowej – brat ks. Michała Olszewskiego SCJ. Święcenia diakonatu przyjmą kl. Adam Maj SCJ z Sosnowca oraz kl. Karol Szlezinger SCJ i kl. Paweł Szlezinger SCJ, bracia bliźniacy z Jastrzębia Zdroju.

„Chcemy być świadkami Bożej miłości przemieniającej duszę i społeczeństwo. Pragniemy kochać Boga i ludzi otwartym sercem i umysłem” – podkreślają sercanie. Już dziś życzymy im, aby byli kapłanami na wzór Serca Jezusowego.

Msza św. z obrzędem udzielenia święceń prezbiteratu i diakonatu będzie transmitowana w sobotę od godz. 11.00 na antenie Radia Profeto. A w niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na transmisję Mszy św. prymicyjnej.