A On rzekł do nich: "Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie".

 

W Ewangelii, którą czytamy dzisiaj, Pan Jezus podaje swoim uczniom modlitwę, którą wszyscy znamy, a mianowicie "Ojcze Nasz."

Niestety często tak bywa, że odmawiamy ją, jakbyśmy byli odtwarzaczami mp3. Mówimy, ale nie myślimy o jej treści. Odmawiamy ją tylko, ale często w trakcie jej mówienia, myślimy o czymś innym. To właśnie w trakcie tej modlitwy możemy stawiać pierwsze kroki w szkole modlitwy Pana Jezusa.

Spróbuj dzisiaj, kiedy będziesz modlić się "Ojcze Nasz", skupić się tak, aby twoje myśli były skupione na słowach, które wypowiadasz. Jeżeli jakieś słowo cię zainteresuje, zatrzymaj się przy nim i pomyśl chwilę o nim. Staraj się, aby twoje myśli były skupione tylko na tej modlitwie i praktykuj taką modlitwę już każdego dnia.