Tak właśnie działa misyjny recykling. Jego idea jest filarem zbieramto.pl | dla misji i środowiska – sercańskiego projektu, który wraz z Fundacją Profeto oraz Urzędem m.st. Warszawy, zorganizował stołeczną inicjatywę.


Kolejka, która łączy pokolenia
 

Chociaż rozpoczęcie akcji zaplanowano na g. 10.00, już o g. 9.00 w punktach PSZOK przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce, ustawiały się kolejki Darczyńców: rodziny z dziećmi, młodzież, osoby starsze. Niektórzy mieli ze sobą „bagaż podręczny” – torby pełne baterii, inni wyjmowali zużyty sprzęt z bagażników samochodów. W kolejce panowała pozytywna – pełna życzliwości atmosfera, „podgrzewana” przez kubki z gorącą herbatą, którymi częstowano oczekujących. Przekazywane elektrośmieci były ważone i „nagradzane” drzewkami choinkowymi. W sumie rozdanych zostało 1 800 choinek. Na tym jednak nie koniec: z uwagi na wysoką frekwencję i duże zainteresowanie inicjatywą, część osób otrzymała kupony. 23 grudnia, pod warszawskim Ratuszem, będzie je można zamienić na zielone, pachnące iglaki.


Faks, drukarka, odkurzacz – salamat!
 

Salamat to filipińskie "dziękujemy". Jest komu i za co dziękować...

... Wśród  zebranych elektrośmieci znalazły się m.in. baterie, płyty CD/DVD, telewizory, komputery, faksy drukarki, zabawki. DziękujeMY wszystkim Darczyńcom, którzy biorąc udział w EKO-POMOCY, umożliwią spełnienie marzeń małych Filipińczyków o nowym przedszkolu. Nauka, zabawa oraz rekreacja w tym przedszkolu to jeden z pierwszych i jeden z najważniejszych kroków dzieci z Wioski na drodze budowania bezpiecznej przyszłości.


Wyrazy wdzięczności kierujemy także do p. Jarosława Jóźwiaka – Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, p. Michała Olszewskiego – Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, p. Moniki Toporowicz – Zastępcy Dyrektora z Urzędu m.st. Warszawy, pracowników Urzędu oraz wolontariuszy zbieramto.pl | dla misji i środowiska.

Więcej o (recyklingowych) akcjach na rzecz potrzebujących z krajów misyjnych na www.zbieramto.pl