18 marca o godzinie 11.00 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie miała miejsce prezentacja książki „Piękna dziewczyna”, wydanej przez Iosephicum z okazji beatyfikacji Prymasa Polski.

S. Wawrzyna Chwedoruk, niepokalanka z Szymanowa wygłosiła wykład połączony z prezentacją na temat życia bł. Prymasa i jego nauczania o godności kobiety. Następnie odbył się panel dyskusyjny z udziałem s. Wawrzyny, Pani Iwony Czarcińskiej z Instytutu Prymasowskiego, która osobiście znała Kardynała Wyszyńskiego, oraz Beaty Agopsowicz i Agaty Głażewskiej – współredaktorek książki „Piękna dziewczyna”, wydanej przez wydawnictwo Iosephicum. Panel prowadziła Pani Magdalena Szymaszek-Naumiuk.

W sobotę 19 marca od 11–14 w siedzibie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odbyły się warsztaty dla dziewcząt związane z nauczaniem Prymasa i książką „Piękna dziewczyna”. Temat warsztatów, jak i towarzyszącej im wystawy nosił tytuł: Ukochana, obdarowana, wybrana. Dotyczył godności kobiety w oparciu o list Prymasa do polskich dziewcząt. Poprowadziły go Beata Agopsowicz i Agata Głażewska.