Dlaczego warto wysłać z nami Dziecko?

Sercańskie „wakacje z misjami i językami” to połączenie wakacyjnej przygody misyjnej z aktywnym wypoczynkiem, modlitwą oraz formacją duchową w malowniczych Koszycach Małych. To bezpieczna, pełna radości rekreacja pod okiem doświadczonych wychowawców, katechezy prowadzone przez księży mających dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, ciekawe animacje misyjne (projekcje filmów, zabawy muzyczne, inspirujące rozmowy); ponadto poznawanie obcych języków (angielskiego i języka państwa, w którym pracują sercańscy misjonarze), gry zespołowe, atrakcje na świeżym powietrzu – w tym dziecięca olimpiada sportowa, wyjście na basen, wycieczki fakultatywne (m.in. do skalnego miasteczka).

Wszystko to w kameralnej atmosferze i niewielkich grupach (sprofilowanych wiekowo),dzięki czemu możemy poświęcić szczególną uwagę każdemu uczestnikowi. Oprócz zażywania wypoczynku, uczymy prospołecznych postaw, przybliżamy specyfikę posługi sercańskich misjonarzy w krajach misyjnych: w Urugwaju, Kongo, Czadzie, na Filipinach. Podczas pełnego atrakcji dnia zapewniamy zdrowe, zbilansowane posiłki. Długi stół w jadalni, wesoła atmosfera, pyszne jedzenie sprawiają, że apetyty dopisują! Po wycieczkach oraz intensywnych wrażeniach na świeżym powietrzu, dbamy o odpowiednią regenerację dzieci (zakwaterowanie w przytulnych pokojach).

Dom Rekolekcyjny Księży Sercanów w Koszycach Małych dysponuje 46 miejscami noclegowymi: 5 pokojami 6-osobowymi, 1 pokojem 4-osobowym, 1 pokojem 3-osobowym i 1 pokojem 8-osobowym. Każdy pokój posiada łazienkę z ubikacją. Ponadto w Domu znajduje się kaplica, świetlica ze stołem do tenisa stołowego, bilardem oraz piłkarzykami, sala projekcyjna z dużym ekranem i kinem domowym, kawiarenka. Kliknij i zobacz galerię: pokojekaplicasale rekreacyjne.

Pozytywna rywalizacja i integracja w plenerze odbywa się na boisku do piłki nożnej i siatkówki oraz w specjalnym miejscu wytyczonym na ognisko, zlokalizowanych na terenie Domu. Kliknij i zobacz otoczenie. „Po sąsiedzku” znajduje się park i dolinka – miejsce na spacery i zorganizowanie np. Drogi Krzyżowej.

Koszyce Małe to spokojne, malownicze, urokliwe miejsce położone w województwie małopolskim, 6 km od Tarnowa.
Kliknij i zobacz lokalizację.