Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny. Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! Na to odezwał się Piotr: Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie! A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie! Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: Czemu zwątpiłeś, małej wiary? Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: Prawdziwie jesteś Synem Bożym.


Kochane dzieci!
Dzisiaj Słowo Boże uczy nas wiary. Zobaczcie, zachowujemy się bardzo często jak uczniowie Pana Jezusa. Kiedy spotykają nas jakieś bardzo trudne sytuacje ( tak jak dziś uczniów, kiedy rozpętała się burza), my zamiast ufać Panu Jezusowi, chowamy się z lęku pod stół i zwyczajnie nie robimy nic, poza tym, że się boimy.

Każdy z nas, i Ty i ja nigdy nie powinniśmy się lękać, ponieważ Pan Jezus jest z nami. Kiedy tylko taki ogromny strach pojawi się w Twoim serduszku, zawołaj - Jezu! Wtedy On otuli Cię swoją miłością, a strach ucieknie!