Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji, oraz nagrodę, dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych. 
Premiera filmu jest zaplanowana na 19 października.


Wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę
                                                                                                                                          
Włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” ukazuje niezwykłą pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo.  To opowieść o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi, a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie.


Federica Di Giacomo (reżyserka) o filmie:
Struktura filmu prezentuje pełną gamę życia bohaterów - od codziennych, zwykłych sytuacji, po ewidentnie nienormalne i niepokojące zachowania.  Uważam, że udało nam się zachować właściwą dyskrecję i szacunek wobec nieznanych rzeczy oraz wobec tych, którzy głęboko dotykają duchowości niektórych ludzi. Zdecydowałam się na opowiedzenie tej historii z perspektywy ludzi, którzy doświadczają tego każdego dnia. Nie tylko "opętanych", ale także kapłanów, którzy nie decydują się zostać egzorcystami z własnej woli - są nominowani przez swoich biskupów. Mimo to przyjmują tę posadę z wiarą i całkowicie zmieniają swoje życie, będąc "obleganymi" w dzień i w nocy. Ojciec Cataldo jest symbolem całkowitego oddania połączonego z rozbrajającą spontanicznością i szczerością.

Uwolnij mnie - plakat

Tytuł filmu: Uwolnij mnie   
Tytuł oryginalny: Liberami
Reżyser: Federica Di Giacomo
Produkcja: Włochy 2016    
Dystrybutor: Kondrat Media
Gatunek: Dokument
Czas projekcji: 89 minut
Premiera kinowa: 19.10.2018
www.uwolnijmnie.pl