Uzdrawiająca moc

Środa, VI Tydzień Zwykły, rok I, Mk 8,22-26

A gdy przejrzał, powiedział: Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa. Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał /on/ zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: Tylko do wsi nie wstępuj. 

 

Dlaczego Pan Jezus wyprowadził niewidomego poza wieś? Warto chwilę zastanowić się nad tym, czy przypadkiem Chrystus nie chciał nam przez to przekazać jakiejś wiadomości? Może gdy spojrzymy na sytuację niewidomego, zrozumiemy, jak bardzo był to człowiek biedny. Z pewnością nie raz prosił o pomoc i nikt jej mu nie udzielił. Jezus Chrystus tymczasem uzdrawia człowieka za darmo, nie chce nic w zamian. Czyni to poza wsią, aby pokazać, że nie szuka sławy, rozgłosu, a tylko chwały Boga. Leczy wzrok z dala od Betsaidy, żeby podkreślić, iż niewidomy nie uzyskał pomocy od człowieka, ale od Boga.

Kiedy zatem jest ci ciężko, to Jezus chce cię wyprowadzić poza miejsce twojego zamieszkania, poza twoimi sprawami. Wyprowadza cię na pustynię, miejsce skupienia, abyś tam doświadczył mocy Boga.

Nie w człowieku, ale w Jezusie szukaj schronienia i uzdrowienia. 

 

Zobacz >>Archiwum<< Radia Profeto - wszystkie audycje, które były emitowane na naszej antenie w jednym miejscu.