VIII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami i opiekunami na VIII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie, które odbędzie się 14 września 2024 r. W tym roku OSD będzie przeżywane pod hasłem „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce”.

Spotkanie rozpocznie uroczysta Msza Święta sprawowana o godz. 11.00 w niepokalanowskiej bazylice. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wojciech Osial z Łowicza. Podczas spotkania nie zabraknie zatem wspólnej modlitwy, po której zapraszamy dzieci oraz opiekunów na ciepły posiłek. Na najmłodszych czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny i ceramiczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, wata cukrowa i wiele innych atrakcji, a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej. Będziemy mogli wyśpiewać chwałę Bogu podczas koncertu Jakubowych Muszelek. Razem z nami będzie także Fundacja Bądźcie jak dzieci, która przybliży nam jeszcze bardziej osobę św. Michała Archanioła.

Jak co roku będzie możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian Maria Kolbe. Każdy mały uczestnik otrzyma kolejną figurkę do kolekcji, tym razem figurkę św. Michała Archanioła.

Warto przebrać się za rycerza lub damę dworu.

Plan spotkania:
10:00 Start (zapisy w recepcji)
11:00 Msza Święta (bazylika)
12:30 Ciepły posiłek, gry, zabawy, konkursy, zwiedzanie Niepokalanowa (indywidualnie)
14:00 Koncert zespołu dziecięcego Jakubowe Muszelki
15.00 Spotkanie ze św. Michałem Archaniołem – Fundacja Bądźcie jak dzieci
15:30 Rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród
16:00 Zakończenie spotkania

W celu usprawnienia organizacji prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa https://rycerzykniepokalanej.pl/zapisy/

W przypadku pytań prosimy o kontakt mejlowy: osd.zgloszenia@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 510 398 240.

Uwagi: 
Figurki będą rozdawane przy recepcji w pierwszej kolejności osobom zgłoszonym przez formularz. Przy recepcji będzie także możliwość złożenia ofiary na potrzeby organizacyjne OSD. Więcej informacji na rycerzykniepokalanej.pl oraz FB RycerzykNiepokalanejCzasopismo.

plakat