Władza

Środa, XIV Tydzień Zwykły, rok II, (Mt 10,1-7

: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził. Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie.

 

       Władza, jaką otrzymało dwunastu uczniów Jezusa oraz ich następcy, jest wielkim darem dla całej wspólnoty Kościoła. Jest ona przedłużeniem tego, co czynił Jezus, gdy przebywał na ziemi: wypędzał złe duchy oraz leczył choroby i inne słabości. Bóg troszczy się o nas. W czasach nam współczesnych, przeszło dwa tysiące lat po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, jesteśmy świadkami nowego wylania Ducha Świętego i licznych charyzmatów, które otrzymują wierzący, tak kapłani, jak i osoby świeckie. Służą one budowaniu żywej wspólnoty Kościoła.

     Dziękujmy dzisiaj Jezusowi za każdy dar duchowy, jaki otrzymujemy. Za każdą łaskę odpuszczenia grzechów podczas spowiedzi oraz za dar Eucharystii, która jest żywym pokarmem, umacniającym nas na naszej duchowej drodze. Nie wstydźmy się modlitwy, w której będziemy wprost prosić Jezusa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zachęcajmy kapłanów do modlitwy nad nami. Oni na mocy świeceń oraz sukcesji apostolskiej mają tę samą władzę, jaką otrzymali apostołowie, wprost od Jezusa. Dlaczego z tego daru nie skorzystać?