Wszystkie możliwości

Wtorek, I Tydzień Zwykły, rok II, Mk 1,21-28

Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

Kochani!

Aby tekst dzisiejszej Ewangelii był dla Was bardziej zrozumiały, przytoczę poniżej krótkie opowiadania:

Bruno Ferrero „Wszystkie możliwości”.

Ojciec obserwował swego syna próbującego unieść ciężki wazon z kwiatami. Maluch wysilał się, sapał, stękał, mruczał coś pod nosem, jednak nie udało mu się przesunąć wazonu nawet o milimetr. Wreszcie zrezygnował.

-Czy spróbowałeś już wszystkich możliwości? – zapytał Ojciec.

-TAK – odparł chłopiec.

-NIE – ponieważ nie poprosiłeś mnie o pomoc.

Zachęcam teraz każdego z Was do odpowiedzi na poniższe krótkie pytania:

Jakie działania syna obserwował Ojciec, o co zapytał, jaką wskazówkę dał synowi?

Pan Bóg podobnie jak Ojciec z powyższego opowiadania troszczy się o swoje dzieci, cieszy się, gdy może z nimi rozmawiać i gotów jest spełnić ich prośby. W dzisiejszej Ewangelii Jezus uczy nas, jak ten, który ma władzę. I pomimo tego, że ma tę władzę nad człowiekiem, to nigdy tego nie okazuje – nie krzyczy, nie grozi, nie wytyka błędów. Względem człowieka przyjmuje postawę służebną, a władzę swoją pokazuje nad duchami nieczystymi. Postawa Jezusa powinna rozbudzić w nas pragnienie i potrzebę przebywania na rozmowie z Bogiem. 

Bardzo często próbujemy różnych sposobów, by zaradzić kłopotom, rozwiązać nasze problemy, a nie sięgamy po ten NAJSKUTECZNIEJSZY – MODLITWĘ. 

PAMIĘTAJMY: Modlić się – to próbować wszystkich możliwości…

ZADANIE DLA CIEBIE NA DZIŚ:

Zachęcam Cię, byś dziś podczas wieczornej modlitwy porozmawiał z Panem Bogiem na różne sposoby. Spróbuj ułożyć swoją własną modlitwę.