Wszystkie możliwości

Wtorek, I Tydzień Zwykły, rok II, Mk 1,21-28

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: "Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga". Lecz Jezus rozkazał mu surowo: "Milcz i wyjdź z niego!" Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: "Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne". I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

Kochani!

Aby tekst dzisiejszej Ewangelii był dla Was bardziej zrozumiały, przytoczę poniżej krótkie opowiadania:

Bruno Ferrero „Wszystkie możliwości”

Ojciec obserwował swego syna próbującego unieść ciężki wazon z kwiatami. Maluch wysilał się, sapał, stękał, mruczał coś pod nosem, jednak nie udało mu się przesunąć wazonu nawet o milimetr. Wreszcie zrezygnował.

- Czy spróbowałeś już wszystkich możliwości? – zapytał Ojciec.

- TAK – odparł chłopiec.

- NIE, ponieważ nie poprosiłeś mnie o pomoc.

Zachęcam teraz każdego z Was do odpowiedzi na poniższe krótkie pytania:

Jakie działania syna obserwował Ojciec, o co zapytał, jaką wskazówkę dał synowi?

Pan Bóg podobnie jak Ojciec z powyższego opowiadania troszczy się o swoje dzieci, cieszy się, gdy może z nimi rozmawiać i gotów jest spełnić ich prośby. W dzisiejszej Ewangelii Jezus uczy nas jak ten, który ma władzę. I pomimo że ma tę władzę nad człowiekiem, to nigdy tego nie okazuje – nie krzyczy, nie grozi, nie wytyka błędów. Względem człowieka przyjmuje postawę służebną, a władzę swoją pokazuje nad duchami nieczystymi. Postawa Jezusa powinna rozbudzić w nas pragnienie i potrzebę przebywania na rozmowie z Bogiem.

Bardzo często próbujemy różnych sposobów, by zaradzić kłopotom, rozwiązać nasze problemy, a nie sięgamy po ten NAJSKUTECZNIEJSZY – MODLITWĘ.

PAMIĘTAJMY: Modlić się to próbować wszystkich możliwości…

ZADANIE DLA CIEBIE NA DZIŚ:

Zachęcam Cię, byś dziś podczas wieczornej modlitwy porozmawiał z Panem Bogiem na różne sposoby. Spróbuj ułożyć swoją własną modlitwę.