„Dzień dobry, szczęść Boże. Muszę coś wam powiedzieć. Bardzo się cieszę, że jestem z wami w czasie Światowych Dni Młodych. Fantastycznie jest dzielić się czasem, uśmiechem i wiarą – czujcie się tutaj w Stadnikach, jak we własnym domu” – mówił po polsku ks. Heiner Wilmer SCJ. Ojciec generał podkreślał ogromną gościnność Polaków, którzy z otwartymi sercami przyjęli młodzież z całego świata.

W czasie konferencji na temat miłosierdzia ks. Wilmer przypomniał młodym słowa papieża Franciszka, który podkreślał, że „misericordia” składa się z trzech słów: miseris – biedny, cor – serce, dare – dawać, czyli „dać serce ubogim” albo mówiąc inaczej, dzielić życie z ludźmi, którzy tego potrzebują.

Ojciec generał przypomniał także, że papież Franciszek wzywa do wychodzenia na peryferie, to znaczy do ludzi ubogich materialnie, ale też ubogich na poziomie psychologicznym i mentalnym, który to poziom dotyczy braku podjęcia decyzji i rozeznania tego, co robić w życiu, żeby nasze życie było dobre.

„Miłosierdzie nie jest abstrakcyjne – jest bardzo konkretne. Czas miłosierdzia to czas na decyzję. Boże miłosierdzie to jest konkretna droga. Może znajdziesz czas, żeby zapytać Jezusa co zrobić ze swoim życiem, jakie jest twoje powołanie i misja w Kościele. Bóg w swoim miłosierdziu ma dla nas konkret” – przekonywał zebraną w Stadnikach sercańską młodzież ks. Heiner Wilmer SCJ.

Zobacz zdjęcia TUTAJ oraz dzięki stronie FB Urzędu Miasta i Gminy Dobczyce TUTAJ!