Po obiedzie zebraliśmy się w kościele, gdzie ks. Jarek przedstawił różnorodne opcje warsztatów np. lepienie pierogów i grę w piłkę nożną, a część grupy udała się na festyn do Dobczyc, by przedstawić grupę sercańską i działania misyjne Księży Sercanów.

Następnie zgromadziliśmy się przy miejscu, gdzie kiedyś przez niekorzystne warunki atmosferyczne został zniszczony krzyż. Ludzie ze Stadnik zapragnęli go odbudować i poświęcić jako Krzyż Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Gdy poświęcono krzyż, w jego podniesieniu pomagało wiele młodych ludzi m.in. z Albanii. Procesyjnie udaliśmy się pod budynek seminarium. W drodze rozważaliśmy łaskę Bożego Miłosierdzia. Rozważaniom tym przewodniczył ks. Bartłomiej Król SCJ. Przy jednej ze stacji mieliśmy okazję powiedzieć jednej wybranej osobie "przepraszam za wszystko, co złe wobec ciebie uczyniłem i dziękuję za to, że jesteś, bo czasem wystarczy sama obecność".

Ostatnim punktem programu tego dnia były „Ogrody Miłosierdzia”. W tym czasie uczestnicy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz adorować Boga w Najświętszym Sakramencie. Wielu młodych ludzi bardzo mocno doświadczyło w tym czasie Bożego miłosierdzia, na policzkach pojawiały się łzy oczyszczenia i wdzięczności wobec Boga za łaskę jego nieskończonej miłości.

Galeria TUTAJ!

Relacja i zdjęcia dzięki ekipie medialnej Dehonians 2016