Pomysł, aby kaczki „zbierały” fundusze na cele charytatywne pochodzi od „mistrzów świata” w dobroczynności czyli Anglików, Amerykanów i Australijczyków. Kwoty, które zbierane są dzięki „Duck Race”, w krajach anglosaskich sięgają milionów dolarów. Do rekordowego wyścigu pod względem uczestnictwa doszło w 2008 roku w Londynie. W Tamizie wodowało… 250.000 (!) gumowych zabawek. W kategorii ilościowej Lublin na razie „raczkuje”, bo w poprzedni edycjach ścigało się po ok. 1500 kaczuszek. Razem z innymi organizacjami chcemy ten wynik znacząco poprawić!

Kaczki…, ale że co?

„Wyścig Kaczek”, póki co nie jest szeroko rozpoznawalną imprezą w Polsce. Zdarza się więc myślenie, że do rzeki wrzucane są… żywe kaczki. Uspokajamy jednak, szczególnie obrońców praw zwierząt, że chodzi tu o gumowe kaczki. Każda z nich otrzymuje unikalny numer i od momentu wrzucenia do wody kaczki rozpoczynają wyścig, którego wynik ma znaczenie. „Wyścig Kaczek” oprócz wymiaru dobroczynnego ma również charakter loterii, jest rodzajem „lotto”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Kaczki, które jako pierwsze zameldują się na mecie, wygrywają dla swoich właścicieli atrakcyjne nagrody, w Lublinie m.in. weekend w SPA, rower czy wycieczkę zagraniczną.

Jak to działa?

Kaczki, które wystartują w wyścigu w Lublinie 22 maja 2016 r., można wystawić do zawodów w następujący sposób

1. Bezpośrednio:

a) w lubelskich siedzibach organizatorów
b) podczas „eventów” w Lublinie: koncerty, targi, mecz…

2. On-line – z każdego miejsca w Polsce i na świecie

wyscigkaczek.pl – wybierz swojego zawodnika – dochód przeznaczony na: (tu wybieramy oczywiście Księża Sercanie :) )

Kaczkę zakupioną bezpośrednio można zabrać ze sobą, przynosząc ją w dniu wyścigu lub od razu powierzyć pod opiekę organizatorów. Po wyścigu istnieje możliwość zabrania własnej kaczki z siedziby Stowarzyszenia Agape w Lublinie.

Wynik „Wyścigu Kaczek” zostanie opublikowany na stronie internetowej, a w przypadku kaczki, które „zdecydowały się” wesprzeć budowę przedszkola na Filipinach, gwarantujemy, że wygrana nagroda zostanie dostarczona pocztą.

czytaj dalej na zbieramto.pl