Wzrastaj

Poniedziałek, XVII Tydzień Zwykły, rok II, Mt 13,31-35

Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach". Powiedział im inną przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło". To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: "Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata".

 

Poprzez sakrament chrztu w każdym z nas zostało zasiane małe ziarno wiary, Boże ziarnko. Podczas całego naszego ziemskiego życia nasze ziarno wzrasta, rozwija się w naszym sercu. Ziarno ma wielką moc, podczas rozwoju, wzrostu; potrafi przebijać mury, rozsadzać zapory.

A twoje ziarno wiary też pięknie wzrasta? Ma już wygląd wspaniałego, wybujałego drzewa? Czy może jest jakieś mizerne i liche? Niech twoja wiara "zakwasza" całe twoje życie, niech wpływa na wszystko, co robisz.

Wzrastaj w wierze, byś mógł zrozumieć to, co Bóg mówi do ciebie.