Już tylko dni dzielą nas od X jubileuszowej edycji Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”. Wydarzenie to jest ewangelizacyjnym projektem, który ma na celu promocję młodych wykonawców z nurtu muzyki CCM (muzyki chrześcijan). W tym roku Festiwal będzie miał charakter ONLINE – transmisja na kanale www.1on.pl.

Zespoły: „Półpiętro”, „Jedno”, „Semeion” oraz „Monika Giergiel Music” wezmą udział w jubileuszowej, X edycji Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”.

– Staraliśmy się wybrać zespoły, które już osiągnęły pewien poziom – mówi Michał Guzek – pomysłodawca Festiwalu – jednocześnie tak się składa, że nasi tegoroczni wykonawcy reprezentują różnorodne nurty muzyczne: od rocka, gospel czy popu po staropolską poezję śpiewaną – dodaje. 

W jury tegorocznego koncertu zasiądą: Adam Guzdek m.in. twórca i dyrektor koncertu „Bądź jak Jezus” czy „Betlejem w Polsce”, Adam Batruch, producent muzyczny z Białegostoku, oraz Szymon Babuchowski, poeta, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i lider zespołu „Dobre Ludzie”. Festiwal poprowadzą: Grzegorz Bociański (Radio Em, Katolika Front) i Marcin Jakimowicz (Gość Niedzielny).

Wydarzenie będzie dostępne w Internecie na portalu www.1on.pl już 26 maja, w święto św. Filipa Neri, patrona Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, oraz Dzień Matki. Same koncerty zostaną nagrane wcześniej w chorzowskim studiu Adama Guzdka w Parku Śląskim. 

Nadal trwa akcja zbierania funduszy na wydarzenie na: zrzutka.pl.

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” organizowany jest od 10 lat przez Fundację i sklep pod tą samą marką. Celem projektu jest Ewangelizacja oraz promocja młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców z nurtu muzyki CCM.

Profeto sprawuje patronat medialny nad X edycją Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”.

Wśród dotychczasowych laureatów Festiwalu są m.in.: zespół Love.Story z Magdaleną Frączek, StronaB, Soudarion, Muode Koty, Let Him Run czy Iwona Janicka.