XI Forum Formacyjne „Pokój Wam”

„Uczniowie w wieczerniku są pozbawieni nadziei, boją się wyjść dalej. Jezus nie zostawia ich samych, ale przychodzi z pocieszeniem i nową nadzieją. Przychodzi wlać w ich serca pokój. Dopiero, gdy oni ten pokój przyjmą, Jezus robi kolejny krok. Posyła ich, by szli z tym pokojem do innych ludzi. To samo Jezus robi dziś z nami. Wchodzi do naszego życia, uzdrawia i posyła do dzielenia się Nim z innymi. Podczas Forum chcemy uczyć się, jak przyjąć pokój, o którym mówi Jezus, i jak się nim dzielić” – wyjaśniają organizatorzy XI Forum Formacyjnego w Tarnowie.

Pierwszego dnia konferencje na temat kryzysu i rozeznawania duchowego wygłosi ks. Piotr Spyra, a o roli świeckich w Kościele i ich współpracy z duchownymi będzie mówił prof. Aleksander Bańka. Eucharystii będzie przewodniczył bp Artur Ważny. W niedzielę konferencję o tym „Jak odkrywać Boga dzisiaj?” wygłosi ks. Krzysztof Porosło, a Forum zakończy Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

Organizatorem XI Forum Formacyjnego jest Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Portal Profeto.pl i Radio Profeto są patronami medialnymi wydarzenia.

Transmisje na antenie Radia Profeto w sobotę w godz. 10.00–22.00 a w niedzielę w godz. 9.00–16.00.