XI Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores

„W cudownym i bardzo związanym z osobą św. Jana Pawła II mieście, jakim jest Kraków, chcemy napełnić się na nowo mocą Bożą, a także zgodnie z myślą przewodnią kongresu: „Veni, Creator Spiritus” również darami Ducha Świętego” – napisał prezydent Polskiej Federacji Pueri Cantores ks. Dr Wiesław Hudek w zaproszeniu na Kongres.

Federacja powstała po wojnie, by dzieci śpiewem w czasie liturgii modliły się o pokój. Tradycją kongresów jest modlitwa o pokój i jedność w Kościele. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 30 lipca o godz. 12.30 w kościele Mariackim, a przewodniczył jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Mieszkańcy Krakowa i Małopolski będą mogli w tym tygodniu wziąć udział w wielu wydarzeniach muzycznych w ramach XI Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores. W czwartek 28 lipca w tarnowskiej bazylice katedralnej Narodzenia NMP zaplanowany jest koncert jubileuszowy z okazji 30. rocznicy powstania Polskiej Federacji Pueri Cantores. W piątek 29 lipca na dziedzińcu zamku królewskiego na Wawelu odbędzie się uroczysta inauguracja kongresu, po której blisko 700 uczestników przemaszeruje drogą królewską do Filharmonii Krakowskiej, gdzie będzie miał miejsce kongres galowy. W sobotę 30 lipca program przewiduje serię koncertów w krakowskich kościołach w ramach „Nocy Chórów”. Podczas kongresu chóry będą koncertować na terenie Województwa Małopolskiego m.in. w Tarnowie, Wadowicach, Zakopanem, Olkuszu i Nowym Sączu.

Kongres zakończy się w niedzielę 31 lipca Mszą św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.puericantores.pl.

XI Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores patronatem objęli: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Robert Tyrała, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Patronat medialny sprawuje Profeto.