Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie i mówili do Jego uczniów: Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedział: Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników.


Wielu przychodziło, aby Go posłuchać… Znajdź siebie w tym tłumie. Pan Jezus nie kiedyś tam, ale właśnie dziś do ciebie mówi. Nie prosi „...a może byś tak poszedł za Mną?”. On mówi konkretnie PÓJDŹ ZA MNĄ! Jest to wezwanie, na które Pan Jezus oczekuje twojej jednoznacznej odpowiedzi. Masz dwie możliwości: idziesz, albo zostajesz.

Idziesz, to znaczy przyjmujesz wszystkie dobrodziejstwa, wynikające z tego wezwania, podczas którego nieustannie towarzyszy ci Jego troska, łaska i błogosławieństwo. Bez względu na to, czym się zajmujesz, kim jesteś, jaki masz stan posiadania, ile masz lat, jakie wpisujesz tytuły przed swoim nazwiskiem, czy jesteś celnikiem lub największym z grzeszników… Dla Niego to nie ma znaczenia. Miłość nieskończona mówi dziś wprost do ciebie PÓJDŹ ZA MNĄ! Chcesz pełnego, głębokiego uzdrowienia? Na co jeszcze czekasz? Zdecyduj się wreszcie i odpowiedz na to wezwanie. Tu nie ma żadnego ryzyka. Ja idę, a ty?