19 grudnia (w sobotę), Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Profeto oraz organizatorzy projektu zbieramto.pl|dla misji i środowiska zapraszają do przekazywania elektrośmieci: baterii, płyty CD/DVD, telefonów komórkowych i elektrosprzętów. Zbiórka odbędzie się w godzinach 10.00-13.00 na terenie dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Warszawie: ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz ul. Płytowa 1 na Białołęce. Warto zajrzeć do szafek, szuflad, garażu, piwnicy czy na strych, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i jednocześnie włączyć się w charytatywny recykling na rzecz dzieci z krajów misyjnych.


Pomóżmy dotrzeć Mikołajowi do przedszkola na Filipinach

Dochód z utylizacji elektrośmieci zostanie przeznaczona na wykończenie przedszkola w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach, której inicjatywa utworzenia powstała po uderzeniu tajfunu Sendong. Najmłodsi mieszkańcy z utęsknieniem czekają na przyjazne miejsce do nauki i zabawy. Cztery lata temu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia potężny żywioł odebrał ich rodzicom dach nad głową oraz dorobek całego życia.

Ludzie dobrej woli pośpieszyli z pomocą w odbudowie dachów nad głową najmłodszym. Wykończenie obiektu dla przedszkolaków jest kolejnym etapem, finalizującym najważniejsze inwestycje w Wiosce. Wierzymy, że akcja w Warszawie przyśpieszy oddanie budynku do użytku i w przyszłym roku Św. Mikołaj odwiedzi małych Filipińczyków w jego kolorowych, rozbrzmiewających radosnym śmiechem progach.

Zielony kolorem choinki i nadziei…
 

W ramach podziękowania za udział w zbiórce, nasi Darczyńcy otrzymają choinki w doniczkach. W zależności od wielkości i ilości przyniesionego elektrosprzętu będą wręczane mniejsze lub większe drzewka, symbolizujące jedność z potrzebującymi bliźnimi z dalekich krajów. Zielony to nie tylko kolor choinki czy Świąt… To także symbol nadziei. Włączając się w warszawską eko-akcję na rzecz Filipińczyków, możemy tę nadzieję przywrócić. Bez wielkiego wysiłku i bez… pieniędzy :)!

zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY zapraszaMY!

Więcej informacji o idei misyjnego recyklingu, pomocy rzeczowej oraz projekcie Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów na stronie: www.zbieramto.pl