Cztery zespoły będące nadzieją polskiej sceny chrześcijańskiej na jednej scenie, koloryt stylów muzycznych przez nich prezentowanych oraz wiele kawałków pizzy jako tradycyjnego dania serwowanego przez organizatorów uczestnikom – tak w skrócie można podsumować każdy z dotychczasowych Festiwali pod marką „Chrześcijańskie Granie”. 

W tym roku, w związku z pandemią, koncert ma nieco inny charakter – mówi Michał Guzdek z Fundacji Chrześcijańskie Granie. – Przede wszystkim musieliśmy zrezygnować z obecności publiczności. Mimo to sedno, cel koncertu pozostają bez zmian. 

– Chociaż są jeszcze dwie rzeczy niezmienne – dodaje Michał Guzdek. – Pierwsza to koloryt zespołów i stylów muzycznych; druga to pizza, która służy zgłodniałym po występie artystom – mówi twórca Festiwalu.

W tym roku w boju o Złoty Krążek oraz tytuł Debiutu 2021 wystąpią zespoły: Półpiętro z Poznania, JEDNO z Krakowa i Tarnowa oraz SEMEION z Małopolski. Gwiazdą wydarzenia będzie Monika Giergiel – zwyciężczyni NON STOP CCM.  

W tym roku koncert został nagrany w znajdującym się w Parku Śląskim w Chorzowie studiu Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu, należącym do Adama Guzdka, pomysłodawcy Festiwalu „Bądź Jak Jezus” oraz projektu „Betlejem w Polsce”. 

Zespoły oceni JURY w składzie: Adam Guzdek oraz Szymon Babuchowski, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i lider zespołu DOBRE LUDZIE, oraz Adam Batruch, producent i twórca studia L.I.F.E Produkcja z Białegostoku.

Transmisja Festiwalu odbędzie się już jutro, 26 maja, o 20.00 na kanale www.1on.pl 

Celem Festiwalu jest przede wszystkim ewangelizacja, a także promocja młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców muzyki CCM. 

Profeto objęło Festiwal Chrześcijańskie Granie patronatem medialnym.