Zapraszamy na X edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Cztery zespoły będące nadzieją polskiej sceny chrześcijańskiej na jednej scenie, koloryt stylów muzycznych przez nich prezentowanych oraz wiele kawałków pizzy jako tradycyjnego dania serwowanego przez organizatorów uczestnikom – tak w skrócie można podsumować każdy z dotychczasowych Festiwali pod marką „Chrześcijańskie Granie”. 

W tym roku, w związku z pandemią, koncert ma nieco inny charakter – mówi Michał Guzdek z Fundacji Chrześcijańskie Granie. – Przede wszystkim musieliśmy zrezygnować z obecności publiczności. Mimo to sedno, cel koncertu pozostają bez zmian. 

– Chociaż są jeszcze dwie rzeczy niezmienne – dodaje Michał Guzdek. – Pierwsza to koloryt zespołów i stylów muzycznych; druga to pizza, która służy zgłodniałym po występie artystom – mówi twórca Festiwalu.

W tym roku w boju o Złoty Krążek oraz tytuł Debiutu 2021 wystąpią zespoły: Półpiętro z Poznania, JEDNO z Krakowa i Tarnowa oraz SEMEION z Małopolski. Gwiazdą wydarzenia będzie Monika Giergiel – zwyciężczyni NON STOP CCM.  

W tym roku koncert został nagrany w znajdującym się w Parku Śląskim w Chorzowie studiu Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu, należącym do Adama Guzdka, pomysłodawcy Festiwalu „Bądź Jak Jezus” oraz projektu „Betlejem w Polsce”. 

Zespoły oceni JURY w składzie: Adam Guzdek oraz Szymon Babuchowski, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i lider zespołu DOBRE LUDZIE, oraz Adam Batruch, producent i twórca studia L.I.F.E Produkcja z Białegostoku.

Transmisja Festiwalu odbędzie się już jutro, 26 maja, o 20.00 na kanale www.1on.pl 

Celem Festiwalu jest przede wszystkim ewangelizacja, a także promocja młodych, dobrze zapowiadających się wykonawców muzyki CCM. 

Profeto objęło Festiwal Chrześcijańskie Granie patronatem medialnym.