Zaufaj bezgranicznie

Czwartek, Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, rok II, Łk 1,5-17

Za czasów Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan, imieniem Zachariasz, z oddziału Abiasza. Miał on żonę z rodu Aarona, a na imię było jej Elżbieta. Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga i postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i przepisów Pańskich. Nie mieli jednak dziecka, ponieważ Elżbieta była niepłodna; oboje zaś byli już posunięci w latach. Kiedy w wyznaczonej dla swego oddziału kolei pełnił służbę kapłańską przed Bogiem, jemu zgodnie ze zwyczajem kapłańskim przypadł los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia. A cały lud modlił się na zewnątrz w czasie kadzenia. Naraz ukazał mu się anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza kadzenia. Przeraził się na ten widok Zachariasz i strach padł na niego. Lecz anioł rzekł do niego: «Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie. Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony będzie Duchem Świętym. Wielu spośród dzieci Izraela nawróci do Pana, Boga ich; on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały».

 

Zachariasz i jego żona Elżbieta byli ludźmi w podeszłym wieku. Elżbieta była niepłodna. Nigdy nie doczekali się upragnionego dziecka. A jednak... Zachariaszowi ukazał się anioł i oznajmił radosną nowinę. Przepowiedział, że jego żona, mimo iż była staruszką, urodzi mu syna, któremu na imię będzie Jan.

Bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Coś, co po ludzku wydaje nam się nierealne i nie do wykonania, Bóg potrafi sprawić. I robi to! Dla ludzi wierzących są to cuda, niewierzący zaś mówią, że to przypadek.

Czy wierzysz, że Bóg jest wszechmocny i może WSZYSTKO? Czy wątpisz i nie dopuszczasz, że Twoje nierealne prośby mogą zostać wysłuchane?

Zaufaj bezgranicznie, bez żadnych ALE... Tylko wtedy On będzie działał cuda w Twoim życiu.