Ziarenko

Wtorek, XXX Tydzień Zwykły, rok II, Łk 13,18-21

I mówił dalej: "Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło".

 

Kochani!

W dzisiejszej Ewangelii Królestwo Boże jest porównane do małego ziarenka gorczycy, które wrzucone do ziemi i podlewane, rośnie, zamienia się w drzewo. My również jesteśmy mali i posiadamy małą wiarę tak, jak to drzewo, które urosło z małego ziarenka gorczycy. Trzeba być wierzącym człowiekiem i nie dać się pokonać żadnym pokusom, nie zbaczać z drogi, mocno stąpać po niej i być mocno zakrzewionym, jak to drzewo.

Wyobraź sobie, że w czasie Chrztu świętego Pan Bóg wrzucił wiarę do Twojego serduszka i choć była ona mniejsza od ziarenka gorczycy, to jednak podlewana przez modlitwę, ogrzewana udziałem we Mszy Świętej i pielona przez stawanie się lepszym, wiara Twoja zaczęła rosnąć.

Dzisiejsza Ewangelia uczy nas, że my sami, będąc małym ziarenkiem, możemy wiele osiągnąć. Siejmy więc małe ziarenka dobra – a wyrośnie z nich las, przynoszący obfite plony.

Zadanie dla Ciebie na dziś:

Zachęcam Cię, abyś od dziś zaopiekował się jedną roślinką doniczkową w swoim domu. Zapytaj rodziców, jak powinna wyglądać pielęgnacja tej rośliny i zadbaj, by miała wszystko, czego potrzebuje. Codziennie sprawdzaj, czy będzie wzrastała, czy usychała?