Ziemska misja

Niedziela, 5 Niedziela Wielkanocna, rok A, J 14,1-12

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

 

Dzisiejsze Słowo Pana Boga jest bardzo podobne do wczorajszego. Wczoraj Pan Jezus mówił nam o wielkiej, ogromnej tajemnicy. O tajemnicy Ojca i Syna, czyli o tajemnicy Jezusa i Boga Ojca. Jezus mówił nam też wczoraj o niebie. Dziś też o nim mówi. Mówi takie słowa: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele”. To takie kolejne odsłonięcie tajemnicy. Wyobraźcie sobie, że tam w niebie jest już od dawna przygotowany dla nas dom. Z pewnością taki, jakiego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić:) Bo to dom niebiański. Pan Bóg myśli o nas wszystkich, dla wszystkich naszykował mieszkanie. Jeśli popatrzycie w niebo tak wysoko, wysoko, możecie wyobrazić sobie, co tam na nas czeka:) A co najważniejsze – czeka na nas Jezus.

Pan Jezus mówi też do nas o naszej „ziemskiej misji”. Wiecie, co to takiego ta misja?

To takie specjalne zadanie, praca na miarę uczniów Jezusa. Pan Jezus mówi dziś takie niesamowite zdanie: „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca”. Ponieważ Pan Jezus jest u swojego Taty, zostawił nam możliwość czynienia tego, co On sam czynił, kiedy chodził po ziemi. Tak, my możemy w Jego Imię czynić wiele, ale tylko wtedy, kiedy będziemy w Niego wierzyć, Jemu ufać, Jego kochać i Jego mieć za Pana i Zbawiciela.