Zmienić imię

Niedziela, II Tydzień Zwykły, rok B, J 1,35-42

Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. i przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy: Piotr.

 

Wystarczy słowo, aby uwierzyć, by komuś pokazać Jezusa. Uczniowie pytają się Jezusa, aby ten pokazał im, gdzie mieszka. Pan mieszka tam, gdzie chce, On nie ma jednego domu, On jest tam, gdzie go potrzebują, on jest wszędzie tam, gdzie ludzie tego potrzebują. 

Chcesz zobaczyć, gdzie Pan mieszka? Idź za Nim, On ci pokaże. Ten, kto choć raz wejdzie do domu Pana, już nie będzie chciał go opuścić – tak jak Apostołowie. Oni poszli za Jezusem, zobaczyli, gdzie mieszka i już na zawsze z Nim zostali.

Jesteś gotowy drogi bracie i siostro, aby zobaczyć, gdzie Pan mieszka? Licz się z tym, że On zmieni całe twoje życie, nawet imię! Tak jak to zrobił ze św. Piotrem.