Uczniowie rzekli do Jezusa: „Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś”. Odpowiedział im Jezus: „Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”.

 

Pan Jezus zwyciężył świat. To znaczy, że pokonując śmierć, uratował wszystkich. Umarł za nas, a następnie zmartwychwstał, byśmy mogli żyć wiecznie. Jeśli Jezus zwyciężył, to żyjąc blisko Niego i oddając Mu swe serce, jesteśmy bezpieczni i nie powinniśmy się niczego bać. On da nam siłę i odwagę w działaniu przez moc Ducha Świętego.

Nawet gdy spotykają nas bardzo przykre doświadczenia w życiu, nie możemy się poddawać i załamywać. Pan Jezus zanim poszedł do nieba i został tam wywyższony, cierpiał przecież w samotności, opuszczony przez uczniów i przyjaciół. Ale był z Nim Bóg Ojciec, którego miłość pozwoliła Panu Jezusowi przetrwać całą mękę i zwyciężyć świat.

Niech Pan Jezus będzie źródłem odwagi dla nas. Pamiętajmy, że możemy polegać na Nim we wszystkim i do końca. Zwyciężajmy świat razem z Jezusem, mocą Jego miłości!