Zwyciężyć świat

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny, rok I, J 16,29-33

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

 

Pan Jezus zwyciężył świat. To znaczy, że pokonując śmierć, uratował wszystkich. Umarł za nas, a następnie zmartwychwstał, byśmy mogli żyć wiecznie. Jeśli Jezus zwyciężył, to żyjąc blisko Niego i oddając Mu swe serce, jesteśmy bezpieczni i nie powinniśmy się niczego bać. On da nam siłę i odwagę w działaniu przez moc Ducha Świętego.

Nawet gdy spotykają nas bardzo przykre doświadczenia w życiu, nie możemy się poddawać i załamywać. Pan Jezus, zanim poszedł do nieba i został tam wywyższony, cierpiał przecież w samotności, opuszczony przez uczniów i przyjaciół. Ale był z Nim Bóg Ojciec, którego miłość pozwoliła Panu Jezusowi przetrwać całą mękę i zwyciężyć świat.

Niech Pan Jezus będzie źródłem odwagi dla nas. Pamiętajmy, że możemy polegać na Nim we wszystkim i do końca. Zwyciężajmy świat razem z Jezusem, mocą Jego miłości!