„Cześć Polsko! Już nie mogę doczekać się przyjazdu do was. Jestem bardzo wdzięczny za to, że będę mógł mówić o swojej wierze w Boga, o tym, jak zmienił moje życie, i o tym, jak dał mi siłę, by przezwyciężyć wszystkie przeszkody i lęki o życie” – mówi Nick w krótkim wideo promującym spotkanie we Wrocławiu. 

Nick Vujicic był w Polsce już trzykrotnie, ale dotychczas na wydarzeniach motywacyjnych i biznesowych. Tym razem będzie gościem ODNOWIENIE FESTIVAL – cyklu imprez organizowanych przez Wrocławskie Przymierze Pastorów oraz wspólnoty i organizacje chrześcijańskie.

W 2016 roku w Krakowie Nick mówił dziennikarzom, że marzy o tym, by wrócić do Polski na spotkanie organizowane przez kościoły, na którym będzie mógł opowiedzieć pełną historię swojego życia i jak Jezus Chrystus je odmienił. „Gdybym miał wybór – występować jako mówca motywacyjny dla 10 milionów ludzi albo rozmawiać o Ewangelii z jednym człowiekiem, to zawsze wybiorę jednego człowieka i rozmowę o Ewangelii” – stwierdził wówczas Vujicic.

Buty w szafie

W wyniku choroby genetycznej Nick urodził się bez rąk i nóg. W dzieciństwie miał myśli samobójcze. Borykał się z depresją, samotnością i brakiem nadziei. Zadręczał się, że nikt go nie pokocha ani nie zatrudni. Jednak w wieku 15 lat zmienił swoje podejście do życia. Dzięki mądrości i zaangażowaniu swoich rodziców zaczął żyć pełną parą – mimo swoich fizycznych ograniczeń. Uwierzył, że z Bogiem może wszystko, a jego życie ma sens i cel. Dziś przemawia do milionów ludzi, pisze bestsellery, aktywnie udziela się w mediach społecznościowych – fanów na Facebooku ma więcej niż Robert Lewandowski! Gra na perkusji, wędkuje, pływa, jeździ na deskorolce i surfuje. Ma 36 lat, żonę i czwórkę dzieci. Z pochodzenia jest Serbem. Urodził się w Australii, obecnie mieszka w Kalifornii. Jest mówcą motywacyjnym i autorytetem dla ludzi na całym świecie, a także założycielem i prezesem fundacji non-profit Life Without Limbs, która niesie Ewangelię i realną pomoc osobom potrzebującym.

„Podobno w szafie trzyma parę butów. Wierzy, że pewnego dnia będzie mógł w nich chodzić. A co jeśli nie? Nic. Dalej chce inspirować ludzi, by nigdy się nie poddawali i nie skupiali na swoich ograniczeniach. Jeśli Bóg w tak niesamowity sposób używa człowieka bez rąk i nóg, pomyśl tylko, co może zrobić z Tobą” – zwracają uwagę organizatorzy wrocławskiego ODNFEST.

„Jedną rzeczą jest wierzyć, że Bóg jest prawdziwy, ale inną rzeczą jest Go poznać i żyć zgodnie z Jego planem, który dla nas przygotował. On zmienił moje życie bez kończyn w życie, w którym mogę być Jego rękami i nogami, dzieląc się Jego miłością z ludźmi na całym świecie. I jestem bardzo wdzięczny, że cały wasz kraj może czuć się zaproszony na spotkanie ze mną na Stadionie Wrocław 2 czerwca 2019 roku. Chcę, aby każdy dowiedział się, że Bóg go kocha i również dla niego ma wyjątkowy plan. Niech was Bóg błogosławi i do zobaczenia na miejscu” – zaprasza Nick.

W imię Jezusa

ODNOWIENIE FESTIVAL 2019 (30 maja – 2 czerwca) to cztery wyjątkowe dni w życiu Wrocławia. To darmowe koncerty, warsztaty, wykłady i spotkania organizowane przez lokalne wspólnoty i organizacje chrześcijańskie. „Chcemy umacniać jedność bez barier i budować porozumienie między ludźmi ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie. Naszym pragnieniem jest, by imię JEZUS znów kojarzyło się z nadzieją, wolnością, bezpieczeństwem, przebaczeniem i akceptacją” – podkreśla Wrocławskie Przymierze Pastorów.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Spotkanie z Nickiem Vujiciciem również. Darmowe wejściówki na to wydarzenie będą dostępne na portalu ebilet.pl od 15 kwietnia, a grupy i wspólnoty mogę się zgłaszać na bilety@odnfest.pl. Organizatorzy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu spodziewają się kompletu ponad 40 tysięcy osób.

Ideą, która przyświeca tegorocznej edycji ODNOWIENIE FESTIVAL, jest życie bez barier. Z tego względu kwestia dostępności wydarzenia dla wszystkich, w tym osób niepełnosprawnych, jest dla organizatorów szczególnie ważna. Dlatego też w całe przedsięwzięcie zaangażowany jest Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych, który objął pieczą specjalną kwestę, która odbędzie się 2 czerwca podczas finału z Nickiem Vujiciciem na Stadionie Wrocław na rzecz potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.