Nie bójcie się!

Niedziela, Uroczystość Narodzenia Pańskiego, rok A, Łk 2,1-14

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał».

 

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką! Narodził się wam Zbawiciel!

Spotkać Boga w swojej codzienności – jak pasterze – i zachwycić się Nim! To będzie znakiem dla was! – słyszymy też my. Jezus przychodzi dziś jako dziecko, nowo narodzone niemowlę – chce być radością w Twojej i mojej codzienności.

On nas też zaprasza, żebyśmy – jak chóry anielskie – byli zwiastunami Jego narodzin, Jego przybycia, Jego obecności. Zaprasza każdego z osobna – Przyłącz się do mnóstwa zastępów niebieskich i śpiewaj: Chwała Bogu na wysokościach!

Obyśmy byli zwiastunami Jezusa wobec innych ludzi – w rodzinie, wśród bliskich, przyjaciół, obyśmy zwiastowali Radość prawdziwą, że Bóg Jest z nami – Emmanuel! Nie bójcie się!